PEYZAJ BÖLÜMÜPeyzaj ile ilgili detaylı bilgilere AstroVizyon ile ulaşın!

Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Tüp bebek tedavisi ilk olarak 1978 senesinde Türkiye’de uygulanmıştır. Oldukça başarılı bir şekilde uygulanmış olan bu tedavi yöntemiyle ilk defa 70’li yıllarda bir çift, bebek sahibi olmuştur. Üstelik bu bebeğin normal yollardan bebek sahibi olan çiftlerin bebeklerinden hiçbir farkı da yoktur. Gayet sağlıklı doğan bu bebek, bu tedavinin ne kadar işe yaradığının bir kanıtı olmuştur. Bu güzel örnekten sonra doktorlar, bu yöntemi bebek sahibi olmak isteyip de olamayan diğer çiftler üzerinde de denemişlerdir ve çok yüksek oranlarda olumlu sonuçlar almışlardır.

Tüp bebek tedavisi, çiftlerden alınmış olan sperm ve yumurtanın dış ortamda döllendirilmesi ile yapılan bir tedavi şeklidir. Alınan bu hücreler laboratuvar ortamında birleştirilir ve zigot oluşumu sağlanmış olur. Daha sonra bu hücre daha da büyütülerek bir embriyo oluşturulur. Bu oluşturulan embriyo, gelişmesi için anne rahmine konulur ve bebek orada büyümeye başlar. Anne de gayet normal bir hamilelik geçirir. Eğer anne, hem kendi hem de bebeğinin sağlığına dikkat ederse bebek sorunsuz bir şekilde dünyaya gelir ve diğer bebeklerden herhangi bir farkı olmaz.

Tüp bebek tedavisi son zamanlarda çocuk sahibi olamayan çiftlere uygulanmakta olan tedavilerin başında gelen bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem ile bebek sahibi olabilen birçok çift mevcuttur. Eğer sizlerin de böyle bir sıkıntısı varsa sizler de bu yönteme başvurabilirsiniz ve bir aile olmanın tadını çıkarabilirsiniz.

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir