PEYZAJ BÖLÜMÜPeyzaj ile ilgili detaylı bilgilere AstroVizyon ile ulaşın!

Retargeting Nedir? Retargeting Reklam Modeli

Günümüzde reklam vermek, her ölçekte yayın yapan şirketler için oldukça hayati bir konudur. Yapılan araştırmalar, internet kullanımının hızlı bir şekilde arttığını göstermektedir. Bundan dolayı ticari işletmeler, satışlarını bu platform üzerinden yapmaya başlamıştır. Elbette daha etkili bir satış için mutlaka, hedef kitleye yönelik olan reklam modelleri içerisinden seçim yapmak gerekmektedir. Bu noktada en fazla tercih edilen reklam çeşitlerinden birisi de Retargeting reklam modelidir. Retargeting nedir? retargeting reklam modeli ne işe yarar gibi sorular çok sık gündeme gelebilmektedir. Mevcut yöntem, bir web sayfasına girdikten sonra, o siteden alış veriş yapmayan ve siteyi terk eden kişileri, geri getirmek için kullanılmaktadır. Bu yönü ile direkt sonuca yönelik hareket etmektedir.

Retargeting Çalışma Prensipleri Nelerdir?

Son derece verimli olan Retargeting reklam yöntemi, şu şekilde çalışmaktadır;

  • Sistemin temelinde çerezler bulunmaktadır.
  • Yöntem sayesinde; siteye giriş yapan, potansiyel hedef olarak da tanımlanan ziyaretçinin kullandığı internet tarayıcısına bir kod bırakılır.
  • Tarayıcıya yerleştirilen kod, javascript formatındadır.
  • Mevcut kodun, tarayıcıya hiçbir olumsuz etkisi yoktur. Aynı zamanda internet hızını da etkilemez.
  • Bu kod, kişinin arama yaptığı zaman, yöntemi kullanan firmaya bilgi aktarmasını sağlamaktadır.
  • Böylelikle kişinin görebileceği şekilde, değişik yöntemler tercih edilerek reklamlar gösterilmeye başlanır.

Retargeting Kodları Nereden Alınır?

Retargeting yöntemini kullanmak isteyen firmalar, bunun için Nowaffiliates sitesine giriş yapabilir. Piyasadaki en geniş digital reklam sağlayıcısı olan firma, size bir takım hazır kodlar vererek, etkili bir biçimde müşterilere ulaşmanızı sağlamaktadır. Nowaffiliates, şu şekilde çalışmaktadır;

Üyelik: Sayfaya üye olmak sadece birkaç dakikanızı alacaktır. Bu noktada kullanıcı adı ve şifre oluşturma işlemlerinden sonra web sayfanızın da adresini yazmalısınız.

Reklam Yöntemi: Retargeting nedir Retargeting reklam modeli noktasında, bu reklam çeşidini sayfa üzerinden rahatlıkla seçebilirsiniz. Seçilen reklam yöntemine göre farklı kodlar bulunmaktadır. Bu kodları, site üzerinden çok başarılı bir şekilde sayfanıza yerleştirmeniz mümkün olacaktır.

Müşteri Arttırmak: Mevcut reklam türünün tercih edilip, siteye yerleştirilmesinden sonra artık etkili bir şekilde daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

Retargeting Reklam Yönteminin Avantajları Nelerdir?

Retargeting nedir? Retargeting reklam modeli çerçevesinde, bu yöntemin sağlamış olduğu birçok avantaj vardır. Buna göre;

  • Daha geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmeniz mümkündür.
  • Siteye tek bir defa giren kişileri, yeniden siteye yönlendirmek son derece basittir.
  • Reklam türü ile hedef kitlenizi istediğiniz gibi belirleyebilir ve skalayı daraltarak, sonuç odaklı olarak hareket edebilirsiniz.
  • Birkaç defa siteye giriş yapan bir kişi, reklam sayesinde firmanın ürünlerini online bir şekilde satın alabilir.

Tüm bu avantajlar, Nowaffiliates digital reklam platformundan edinilebilir. Bu noktada kayıt aşamasından sonra Retargeting yöntemini seçebilir ve daha sonra en etkili ve verimli reklam kampanyası için mevcut kodları sitenizde kullanabilirsiniz.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir