PEYZAJ BÖLÜMÜPeyzaj ile ilgili detaylı bilgilere AstroVizyon ile ulaşın!

Vücut Tipine Göre Gelinlik Modelleri

Gelinlik kadının hayattaki en önemli giydiği elbiselerden biri olmaktadır. Bundan dolayı da özellikle de vücut tipinize uygun olan gelinlik modellerinizi bilmeniz gerekmektedir. Çünkü vücut tipinize uygun olmayan gelinliği seçerseniz, o gelinlik ne kadar güzel olsa da sizin vücut tipinize uygun olmadığından çok şişman, kısa veya çok kötü gösterebilmektedir. Böyle bir sorunla karşılaşmamak içinde vücudunuza uygun olan gelinliği seçmelisiniz.

Kısa Boylular

Çok kısa bir boyunuz olmasa da gelinliğinizin içinde daha uzun görünmek isteyeceksiniz. Fakat kısa boylu biriyseniz gelinlik seçerken ne giyeceğinizi iyi seçmelisiniz. Üst ya da alt taraf mı kısa buna göre bir model semeniz gerekir. Kısa olan planınızı arka tarafa atıp, boyunuzu daha uzun göstermeniz mümkün. eğer bacağınız kısa ise tercih edebileceğiniz gelinlik modelleri, belinizin biraz üstünden aşağıya doğru genişleyecek şekilde olanlar olmalıdır. Fakat kısa olan üst tarafta belinizden biraz daha aşağıda bollaşmış olan modelleri tercih etmeniz gerekmektedir.

Minyon Tipler

Minyon tipli kadınlar, gelinlik seçiminde sakin olan modelleri tercih etmeliler. Kabarık gelinlik istiyorsanız, üstü straplez olan veya ince askılı olan gelinlik modellerinizi seçmelisiniz.

Kilolu Gelinler

Kilolu şişman olan kişiler gelinliğin içinde zarif görünmek isterler. Fazla olan kilolarınızı gizlemeniz mümkün. Balık etliyseniz veya kilolu bölgenizde ne taraf daha fazlaysa, o bölgeyi kapatacak olan gelinlik modellerine yönelmelisiniz.

Kusur kollarınızda ise kolsuz, özellikle de yarım kollulardan uzak durmanız gerekmektedir. Tercih edeceğiniz gelinlik modelleri uzun kollu olmalı veya bol kesim tül kollara sahip olan gelinlikler giymelisiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir