PEYZAJ BÖLÜMÜPeyzaj ile ilgili detaylı bilgilere AstroVizyon ile ulaşın!

Linux Kullanmanın Avantajları

Linux kullanmanın avantajları birden fazladır. Linux kullanımı, eskiden beri kullanımı zor ve imkansızmış gibi kişilere yönlendirilmektedir. Fakat zamanla ne kadar kolay olduğunu ve faydalarının nasıl işe yaradığını görebileceksiniz.

Zararlı olan yazılımlardan korumana gelmek kalmamaktadır. Virüs diğer işletim sistemlerine yazıldığından, açık kaynaklı olup kötü amaçlı yazılımlar artık sizler rahatsız etmeyecektir.

Büyük bir desteğiniz olmuş olur. Açık kaynaklı olduğundan sizlerin yanınızda olmaktadır. Sorunlarınızı kısa bir süre çözersiniz.

Uygulama sıkıntısı çok fazla değildir. Çoğu uygulamayı hemen bulabilirsiniz. Bulamadığınız uygulamalarsa alternatifi olmaktadır.

Oyunların çoğu artık sağlanmaktadır. Sorunsuz bir şekilde oynayabilmektesiniz.

Çoğu donanımları kendisi tanımaktadır. Çoğu defa driver vb. sorunlarınızı tekrar tekrar yaşamak zorunda kalmıyorsanız. Diğer büyük bir avantaj ise hem kendisinin hem de çoğu programında ücretsiz bir şekilde olmasıdır.

Biraz saçma olsa da arkadaşlar arasında ben Linux kullanıyorum dendiği zaman gözler direkt size dönmektedir. Özellikle de daha öncesinde hiç denememmiş biri, Linux kullanmayı kod yazılmış olan bir ortam gibi özellikle ilgi duymaktadır.

Bazı işlerinizi komut satırından yapabilmek insana keyif verdirmektedir. İlk başta komut satırı çok korkutucu gibi gelse bile iki tıkla kuracağınız programı komut satırından kurmanız daha büyük bir keyif verecektir.

Normal bir program gibi kurabileceğiniz gibi farklı şekillerde de kendi programlarınızın oluşumunu yapabilirsiniz. Buna alıştıktan sonra ki rahatlığınız epey bir fazla olacaktır. Deneyin ve görün.

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir