PEYZAJ BÖLÜMÜPeyzaj ile ilgili detaylı bilgilere AstroVizyon ile ulaşın!

Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri

Huysuzluk, ateş, kızarıklık öksürük yeni doğan bebeklerde sıklıkla görülen bu durumlar bir çok şeyin belirtisi olabilir hiç bir şeyin belirtisi de olmayabilir. Uzmanlar bu tarz belirtilerin bebeklerde diş çıkartmakla birebir alakalı olduğunda hem fikir olmuş durumda. Diş çıkarma evresi esnasında oluşabilecek sıkıntılar hakkında uzmanlar anne ve babaya nasıl davranacakları hakkında bilgiler vermeye devam ediyor. Anne ve babalar bebeklerin diş çıkartma evresinde dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarılarına devam ediyor. Oldukça hassas olan bu dönemlerde çoğu bebekte farklı belirtiler olsa da, genelde belirtiler ortak olur.

Tüm Bebeklerde Görülen Belirtiler

Bebeklerde rahatsızlığa neden olan etmenlerin başında, diş etlerinde sıklıkla görülen kanamalar gelir. Diş çıkartma belirtileri bebeklerde, ilk aşamada dişin baskı yaptığı diş etinde meydana ortaya çıkar. Yaşanılan sorunlar ile beraber gelen huysuzluk mutsuzluk durumları da bebeklerin bu dönem içerisinde rahatsızlık duymalarına neden olmaktadır.

Bu süreç içerisinde bebeklerde görülen iştahsızlık durumları anneleri rahatsız etse de meydana gelen durumun geçici olduğundan çıkan dişlerle beraber bebeklerdeki iştah durumlarının yerine gelebileceğinden emin olabilirsiniz. Yeni doğan bebeklerde diş çıkarma evresi içerisinde görülebilecek en olumsuz durumlardan birisi de ishal olarak gösterilmekte. Bu gibi sorunların meydana gelmesi durumunda uzman desteği alınması gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Bir uzmandan yardım alınması bu süreçleri rahatlıkla atlatma konusunda aillelere yardımcı olacaktır.

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir