PEYZAJ BÖLÜMÜPeyzaj ile ilgili detaylı bilgilere AstroVizyon ile ulaşın!

Astroloji Nedir?

Bir çok insan Astroloji kelimesinin ne anlama geldiğini bilmeden bu kelimeyi inatla kullanmaya devam ediyor. Bu makalemizde Astroloji Nedir? sorusuna cevap getirerek, bu bilinmezliği ortadan kaldırmayı hedefledik. Astroloji’nin sözlük anlamı; gezegen ve yıldızların insanların üzerindeki etkisini yorumlayan bir bilim dalıdır. İnsanoğlunun yazılı tarihinin başından beri var olan astroloji, bilimlerin en eskisidir olarak da bilinir.
Astroloji bilinenin aslına bir kadar olgusu değildir, her şey insanın kendi elindedir. Astroloji dönemleri, fırsat alanlarını, şanslı zamanları, doğum haritanızda sizi kısıtlayan, zorlayan alanları, inceleyerek gözler önüne serer. Bu sonuçlara göre nasıl hareket edeceğiniz, neler yapacağınız hepsi sizin kararınıza kalmış durumlardır. Astroloji gezegenlerin iyi bir açı yakalayarak sizler için bir şanslı dönem oluşacağı zamanları habere verir. Bu dönemlerde şansınızı denemek ve bu dönemi iyi kullanmak sizlerin elindedir. Aynı şekilde gezegenlerin kötü bir şekilde açıklanması ile oluşan kötü ve şanssız dönemlerde, zorlukları aşmak ve ileriye yönelmek de sizlerin elindedir.

Dünya ve insan var olduklarından beridir bir var oluş savaşı içindedir. Bu savaşta insanların kullandıkları en etkili silah olarak Astroloji gösterilebilir. Astroloji ilk insanların, gökyüzünü gözlemleyerek gelen doğal afetleri önceden tahmin etme çabası sonucunda ortaya çıkmıştır. Günümüzde bilimsel değeri olmadığına inanılan bir gerçek bir bilimdir. Astroloji biliminin temelinde sembollerle akıl yürütme ve tümevarım bulunur. Diğer pek çok bilim dalıyla bağlantısı olan Astroloji sayesinde, doğum haritasının yorumlanmasıyla insanın kişiliği, hayatı, keşfedilmemiş potansiyelleri, kökleşmiş alışkanlıkları, fiziksel problemleri, yetenekleri ve ilerleyen zamanlardaki dinamizmi çok rahat tespit edilebilir.

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir