PEYZAJ BÖLÜMÜPeyzaj ile ilgili detaylı bilgilere AstroVizyon ile ulaşın!

LinkedIn’de Güncel Bir Profile Sahip Olmak

Profesyoneller iş dünyasının buluşma noktası olan LinkedIn, iş başvurularında ve ilerleyen dönemlerde karşılaşabileceğimiz mülakatlarda önemli bir site olarak görülüyor. Bu sitede iyi bir bağlantı ağına sahip olan insanlar, iş arama sürecinde de birçok avantaj elde edebiliyorlar. LinkedIn sitesinde sizin profiliniz, iş arama dönemlerinde önemli bir silahınız olacak. Sade bir şekilde hazırlanmış bir CV yerine, LinkedIn üzerinden hazırlanmış iyi bir profil iş arayanlar için her zaman daha iyi sonuçlar verecektir. Bu nedenle LinkedIn hesabını güncel tutmak, biraz zaman gerektiren ama büyük yararları olan bir çalışma. Çalışmak istediğiniz kurumların LinkedIn hesabınızı kontrol edeceğinden hiç şüpheniz olmasın.

İş aramanın yanı sıra, iyi hazırlanmış bir çevirim içi profile sahip olmak, profesyonel ağınızı oluşturmanıza, yeteneklerinizi daha iyi ifade etmenize ve bulunduğunuz endüstride güvenilirliğinizi arttırmanıza yardımcı olur. Bu noktada LinkedIn profilini güncellerken ilk yapmanız gereken şey, iyi bir fotoğrafla başlamaktır. Güneş gözlüğü olan, şapka taktığınız, köpeğiniz ya da sevgilinizle çekindiğiniz bir fotoğraftan bahsetmiyorum. İyi aydınlatılmış bir ortamda yüzünüzün göründüğü profesyonel bir fotoğraf her zaman daha iyidir.

Fotoğraftan sonra başarılar ve ilgi alanları bölümlerine bakmalısınız. Başarılar bölümüne ekleyeceğiniz, elde ettiğiniz sertifikalar, yaptığınız bir akademik çalışma ya da destek olduğunuz bir organizasyon, işe alım sürecinde size yardımcı olacaktır. Diğer bir önemli nokta olan deneyimler. Bu alanda yaptığınız her işi yazmanız önemli, ancak hepsinden uzun metrajlı film senaryosu gibi bahsetmeniz çok gereksiz olacaktır. Kolayca sindirilebilir bilgiler vermeniz yeterlidir. Kilit tecrübelerinizden bahsedin ve önemli pozisyonlarınızı vurgulamayı unutmayın.

LinkedIn’in sadece iş deneyimlerinizle ilgili değildir. Gönüllülük esasına dayanan çalışmalarınız, yardım çalışmalarınız veya katıldığınız topluluklar da bu profilde kendine yer bulmalı. Böylelikle insanlar sizin kim olduğunuzu ve nelerden hoşlandığınızı daha rahat anlayacaklardır.

Son olarak bahsetmek istediğim şey, çalıştığınız alanlarla ilgili kaliteli makaleler yayınlayın. Bu sadece işinize ne kadar hakim olduğunuzu ve trendleri takip ettiğinizi gösterebilirsiniz.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir