PEYZAJ BÖLÜMÜPeyzaj ile ilgili detaylı bilgilere AstroVizyon ile ulaşın!

İnstagram Rekora Koşuyor

Dünyanın en gözde görsel sosyal medya servisi olan Instagram, Facebook tarafından satın alınması ile birlikte her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Son olarak Android uygulama marketi Google Play Store üzerindeki indirilme sayısı 1 milyar rakamına ulaştı.

Neredeyse her telefonda bulunan ve ülkemiz başta olmak üzere tüm dünya ülkelerinden milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram, Android kullanıcıları için 1 milyar indirilmeye ulaşmışken, Apple için de yakın rakamların var olduğu görülüyor.

Birkaç hafta önce yayınlanan ve Snapchat’e rakip olan “Stories” özelliği ile daha da güçlenen sosyal medya servisini bir kişinin birkaç farklı cihazdan kullanabileceği de düşünülürse 1 milyarlık indirmenin ortalama 700 milyon kullanıcı tarafından yapıldığı düşünülebilir. Bu rakamla birlikte Apple da devreye girerse, Instagram’ın toplam kullanıcı sayısını da 1 milyar civarında olduğunu söyleyebiliriz. İnstagram kullanan kişi sayısının artması instagram takipçi hilesi kullanan kişi sayısının da artmasını sağlamıştır.

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir