PEYZAJ BÖLÜMÜPeyzaj ile ilgili detaylı bilgilere AstroVizyon ile ulaşın!

Samsung Galaxy Note 7’yi Geri Çağırıyor

galaxy-note-7

Samsungun yeni amiral gemisi olarak tanıttığım Galaxy Note 7 modeli şirketi büyük hüsrana uğrattı. Bataryasına oluşan bir sorun nedeni ile telefonu satın alan kullanıcıların en kısa zamanda telefonlarını kapatıp geri iade etmesini isteyen Samsung, kendine büyük bir tokat vurmuş oldu.

Bazı cihazların şarj sırasında alev aldığının anlaşılması üzerine inceleme başlatan teknoloji devi sorunun bataryalardan kaynaklı olduğunu anladı. Yapılan açıklamada 10 ülkede telefon satışlarını durdurduğunu duyuran şirket hali hazırda satın almış olan kullanıcılarının telefonları iade etmelerini istedi. Akıllı cihazları yenileri ile değiştirecek olan şirket kullanıcılarını mağdur etmeyeceğini duyurarak onlara zarar gelmeden telefonların geri gelmesini istiyor.

Samsung’dan böyle bir açıklamanın gelmesi üzerine hava yolu şirketleri de önlem almaya başlamış durumdalar. Bir çok hava yolu şirketi Galaxy Note 7 ile uçmak isteyen yolcularına izin vermiyor. Ayrıca İskandinavya ülkeleri de bu telefona sahip kullanıcıların ülkelerine giriş yapmalarına izin vermediklerini duyurdular. Samsung bu olay ile en büyük rakibi Apple karşısında büyük darbe almış oldu.

15 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir