PEYZAJ BÖLÜMÜPeyzaj ile ilgili detaylı bilgilere AstroVizyon ile ulaşın!

Kanvas Tablo Nedir?

1

Kanvas tablo, son zamanlarda sanat severler tarafından oldukça tercih edilen sanat ürünleri arasındadır. Bilindiği üzere ressamlar, tablolarını yaparken tuval bezi kullanırlar. Kanvas tablo, bu tuval bezinin üzerine teknolojik makinelerle baskı yapılması ve ardından baskı yapılmış tuval bezinin çerçevelenerek ortaya çıkardığı tabloya verilen isimdir.

Kanvas tablo son zamanların gözde sanat eserlerinden çünkü her şey ürünün konusu olabilir. Üstün baskı yeteneğine sahip baskı makineleri ile yapılan kanvas tablolar estetik açıdan da oldukça güzel durmaktadırlar. Üzerlerine yapılan baskının renkleri oldukça canlıdır. Ayrıca istenilen her şey bu ürünlerin üzerine basılabilir.

Kanvas tabloları istediğiniz ölçüde ve desende ayarlayabilirsiniz. Evinizin duvarına yakışacağına düşündüğünüz resimleri tablo üzerine bastırabilirsiniz. Ayrıca duvarıma tam oturacak mı, büyük mü durur gibi düşüncelere kapılmanıza gerek yok. Çünkü tablolar sizin istediğiniz özelliklerde ve ölçülerde ayarlanabilir. Dekoratif ürünün seçiminde tablonun ev dekorasyonunuza uyduğuna dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Dekorasyonunuzu tamamlayacağınızı düşündüğünüz bir resim seçtiğinizde ayrıca bu resimdeki renkler üzerinde de oynama yapılabilir. Baskıdan önce renk seçeneklerini tekrar gözden geçirebilirsiniz.

Piyasada oldukça fazla kanvas tablo çeşidi vardır. Bahsi geçen ürünlerin fiyatları 10-20 TL arasından başlayarak 5000 – 10000 TL arasına kadar çıkmaktadır. En kaliteli kanvas tablolar pamuk kumaş üzerine yapılan baskı ile üretilmiş kanvas tablolardır. Kanvas tablo seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken önemli şeylerden biri de baskının yapıldığı kumaştır.

7 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir