PEYZAJ BÖLÜMÜPeyzaj ile ilgili detaylı bilgilere AstroVizyon ile ulaşın!

17 Ağustos 1999 Depremi Yanlışları

gölcük 17 ağustos depremi

17 Ağustos 1999 Gölcük depreminden sonra insanların ortaya attığı bazı batıl inançlar ve hurafelerden söz etmek gerekir. Bunlar, yanlış ve bilimsel olmadan aktarıldığı için bizleri olumsuz durumlara sürükleyebilir.

  • Öncelikle, sık sık belirtilen husus yıldızların çok fazla olması yönünde. Bu durum ile ilgili bilimsel bir açıklamaya gerek yok fakat, 365 günün 365’inde de göğe bakmadığımız için aslında normal olan bu durumu anormal şekilde yorumlayabiliriz.
  • Denizden ateş çıkması olayına geldiğimizde ise, bunun zaten mantıklı olduğu söylenebilir. Fay hatlarında yaşanan sorundan dolayı ortaya çıkan gaz, denizin yüzeyinde kendini hissettirebileceği için insanlar onu ateş topu olarak yorumlayabilir.
  • Hayvanların bağırması. Farklı frekanslarda işitme yetisi olan hayvanlar, depremin öncülerinin frekanslarını duyarak bunun üzerine bağırabilir, ses çıkartabilir. Ayrıca bazı hayvanların fiziksel tepkileri de çok yüksek olduğu için en ufak titremede bunu yorumlayabilirler.
  • İlluminati örgütünün HAARP benzeri bir alet ile yapay şekilde yaptığı söylenen bu depremin ise aslında tamamen doğal afetten başka bir şey olmadığı da bilimsel olarak açıklanmıştır.
6 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir